Scp Kurallar

SCP Yazmadan önce alttaki şablona bakabilirsiniz.

Table of Contents

Şablon

Madde #:(Scp Numarası)

Nesne Sınıfı: (Güvenli/Öklid/Keter/Thaumiel)

Muhafaza Prosedürleri:

Açıklama:

Notlar/Deney Raporları/Olay Raporları:

Zayıflıklar: [SCP için zayıflıklar zorunludur, ancak bu yazarın isteği ile deney süreçlerinde de belli olabilir.]

Geri-Muhafaza Prosedürleri: [SCP için geri muhafaza prosedürü zorunludur, ancak bu yazarın isteği ile deney süreçlerinde de belli olabilir.]
*KURALLAR ;*

1- Yazmadan önce bilmeniz gerekenler:
SCP yazmadan önce bilinmiş SCP'leri tekrar okumaya çalışın ve SCP deneyiminiz olmadan OP/saçma/kısa/boş SCP'ler yazmayın. Örneğin bir deney raporu yazarken ''D-Sınıfı içeri girdikten 6 dk sonra öldü.'' yazmayın, daha uzun ve mantıklı yazın. Boş aralıklar koyarak göz doldurma çabasına girmeyin. SCP kabul edilmediğinde yönetime veya başkalarına gereksiz tripler atmayın ve durumu insancıl şekilde kabullenip yönetime ve kararlarına saygı duyun. SCP yazarken ayrıca uzun (4000+ karakter)/doyurucu/açıklayıcı/mantıklı SCP'ler yazın. Bu kabul edilme/sevilme olasılığını arttırır.

2- Sansürler:
Yerli yerinde kullanıldığında [VERİ ÇIKARILDI], ███ ve benzeri sansürler makaleye gizem ekleyerek arkasındaki bilginin merak edilmesini sağlarken, önemsiz bilgilerin sansürlenmesi makalenin akıcılığını bozacaktır. Aynı zamanda saklama prosedürlerindeki bilgileri gizlemeyin, eğer prosedürler gizlenecek olursa personel nasıl muhafaza edileceğini bilemeyecektir.

3- SCP yazma
Bir SCP yazarken bunu bir bilim adamının gözünden yazdığınızı unutmayın. SCP dosyasına argo ve benzeri şeyleri koymayın ve objektif bakmaya özen gösteri (argo ve küfür gibi içerikler, röportaj sırasında kullanılabilinecek içeriklerdir, ancak bunlar genelde sansürlendiğinden kural bunun için de geçerlidir.).

Ek olarak

Yazdığınız SCP'nin 5000'lerdeki boş SCP'leri kullanın , yada isteğinize bağlı olarak 6000'lerde bir numara seçe bilirsiniz (eğer 5000'lerde SCP seçtiyseniz ve sonradan wikide bu SCP doldurulduysa numaranızı 6000'lerde bi numara ile değişin).

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License